mgr Agata Nowak

mgr Agata Nowak- psycholog w Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, udziela wsparcia psychologicznego w oddziałach Onkologiczno- Hematologicznych w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz w przyszpitalnej Poradni Onkologicznej.

Absolwentka Psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS  w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego. Ukończyła I stopień Racjonalnej Terapii Zachowania oraz liczne kursy i szkolenia certyfikowane m. in z zakresu wsparcia osób chorych przewlekle, interwencji kryzysowej, terapii ACT, technik relaksacyjnych i wizualizacji oraz wolontariatu medycznego. W obszarze jej zainteresowań i działalności znajduję się psychoonkologia, interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna w tym terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT).

Od kilku lat czynnie działa i pomaga osobom chorym onkologicznie na oddziałach szpitalnych oraz osobom niepełnosprawnym intelektualnie i fizycznie. Prywatnie uwielbia grać na fortepianie i śpiewać.